Par mums

Zemnieku saimniecība "Rūķīši" dibināta 1992. gadā un pašlaik apsaimnieko 843 hektārus zemes. Dotajā momentā saimniecības pamata nodarbošanās ir tradicionālās lauksaimniecības ražošanas nozares - graudkopība un lopkopība, kā arī lauku tūrisms, akvakultūra un komerciālā zveja Burtnieku un Ķiruma ezeros. Pašlaik kultūru dažādošanas nolūkā tiek audzētas gandrīz visas Ziemeļvidzemes reģionā audzētās graudaugu kultūras, kā - rudzi, tritikāle, kvieši, mieži un auzas. Saimniecība 2002. gada sāka attīstīt lauku tūrismu, uzbūvējot un iekārtojot jaunu viesu māju un pirts ēku, kas atrodas Matīšu pagasta Burtnieku novada "Saulītēs" un ir 300 m no Burtnieku ezera, 6 km no Matīšiem, 31 km no Valmieras un 132 km no Rīgas. „ Saulītes” piedāvā: zāli svinībām, banketiem ( līdz 100 cilvēkiem); pirts māju ( līdz 20 cilvēkiem); labiekārtotas istabas labai nakts atpūtai ( līdz 68 vietām). 2006.gadā Burtnieka ezera krastā tiek izbūvēts Laivu - jahtu kanāls, kur iespējams iznomāt laivas, katamarānus, jahtu un vējdēli, kā arī rekreācijas dīķis 1.5 ha platībā, kurā tiek organizēta makšķerēšana un dīķis reģistrēts kā akvakultūras novietne.

2007.gadā saimniecība uzsāka ekstensīvo gaļas lopu audzēšanu un rūpniecisko zveju Burtnieku ezerā. No Zviedrijas lopkopjiem tika iegādātas 34 Hailandes tīršķirnes teles un divi tīršķirnes buļļi, tos izvietojot divās reģistrētās novietnēs Matīšu pagastā. 2008.gadā 240 ha platībā uzsākta pāreja saimniekošanai atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības prasībām. 2009.gadā uzsākta 49 Eiropas staltbriežu audzēšana. 2011.gadā saimniecība uzsāka rūpniecisko zveju Ķiruma ezerā un reģistrēja zvejas produktu apstrādi mājas apstākļos.. 2012.gadā saimniecība uzsāka attīstīt pārstrādi uzbūvējot jauno - Savvaļas dzīvnieku pārstrādes cehu un iegādāties kūpināšanas kameru kas paredzēta gaļas termiskai apstrādei veicot žāvēšanu un kūpināšanu. 2013.gadā saimniecība izgāja pārstrādes atdzīšanas procesu. Uzsākta gaļas nogatavināšana un sadale uz vietas saimniecībā, kas ļauj attīstīt bioloģiski audzētas gaļas pārstrādi un realizāciju Tiek dota iespēja iegādāties un baudīt mūsu bioloģiski audzētas gaļas produktus saglabājot to izcilās garšas īpašības un kvalitāti.

Šobrīd saimniecība aptuveni 900 ha bioloģiski sertificētās platībās audzē vairāk kā 400 gaļas liellopus un 300 staltbriežus.

Saimniecība ilgtermiņā vēlas saglabāt graudkopību, ekstensīvo gaļas lopu un savvaļas medījamo dzīvnieku audzēšanu, akvakultūru, komerciālo rūpnircisko zveju Burtnieku un Ķiruma ezeros, kā arī zivju un gaļas pārstrādi un realizāciju.