Ja gaļu mājdzīvniekiem - tad no Bauņu Bullīša.
25. oktobris, 2022 pl. 11:08
Rūpējoties par savu mīļo četrkājaino draugu,
iepazīsties ar "Bauņu Bullīša" šā brīža jaunumiem; gardumi lolojumdzīvniekiem .
Spodra spalva; stipri muskuļi un nervu sistēma; asa redze un prāts;
vesela āda, nagi un sirds - viss, ko vēlam savam mājas mīlulim un arī paši sev.🥰
Iepriekšminēto spēj nodrošināt galvenokārt (bet ne tikai) Omega-3 taukskābes. Diemžēl organisms pats šīs taukskābes sintezēt nespēj, tādēļ ir ļoti svarīgi censties nodrošināt veselīgu un pilnvērtīgu uzturu ne tikai sev, bet arī savam mājdzīvniekam.
Fantastisks Omega-3 taukskābju, antioksidantu un vitamīnu A un E avots ir lauku ganībās un pēc bioloģiskās saimniekošanas metodēm audzēta liellopu gaļa. Arī aitas jēra, medījuma gaļa un to subprodukti.
Ganībās augušu lopu gaļā ir ievērojami augstāks (pat 2 reizes augstāks) šo vitamīnu, antioksidantu un taukskābju sastāvs salīdzinoši ar intensīvās nobarošanas (komerciālās audzēšanas) fermās audzētu lopu gaļu (pamatā tā, ko Jums piedāvā vareno lielveikalu ķēdes).
Milzīgajās komerciālajās fermās bieži vien tiek izmantotas antibiotikas un hormoni. Hormonus lieto lai paātrinātu lopiņu gaļas muskuļu un kaulu augšanu, bet antibiotikas - lai mazinātu dažādu saslimšanu riskus. Bieži vien tiek lietoti abi preperāti un tas rezultējas ar to, ka gaļā, kas nonāk tirgošanā, atrodams liels daudzums ķīmisko vielu nogulšņu, kas, protams, atstāj negatīvas sekas gan uz cilvēka, gan dzīvnieka organismu kuri tādu gaļu lietojuši uzturā. Piemēram: var veidoties organisma pretestība (neuzņēmība) pret medikamentiem un antibiotikām (neapskaužama situācija pirms operācijām vai pie infekciju slimībām. Gan jau esi ievērojis arī savā paziņu lokā kādu, kam ar 1/2 paracetamola tabletes pietiek pret galvas sāpēm, bet cits var apēst 3 tabletes un labāk neapaliek?). Izmaiņas dabīgajā zarnu mikrobiotā, kas rada gremošanas problēmas, kuņģa saslimšanas. Pat neliels uzņemto eksogēno hormonu daudzums var palēlināt organisma metabolismu un bojāt reproduktīvo sistēmu (ja esat kādreiz aizdomājušies par strauji pieaugošo neauglības un aptaukošanās problēmu…).
Diemžēl viss šis attiecas ne tikai uz gaļas audzēšanu, bet arī augkopību un citām nozarēm, kur, lai panāktu maksimālus rezultātus un “atvieglotu” darbu - tiek izmantoti dažādi ķīmiski “brīnumlīdzekļi”.
Pašsaprotami, ka mūsdienās nav vairs iespējams pilnībā izsargāties no šādiem apdraudējumiem veselībai, bet ir iespējams mazināt avotus, no kuriem tie var nākt. Izvēlies vietēji audzētu mazu/vidēju saimniecību produkciju. Sev. Ģimenei. Mīļajiem.
Augam veseli un stipri!